آخرین عناوین
مسابقات
اوقات شرعی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
اخبار > حمایت سوریه از حملات آمریکا علیه داعش
 


  چاپ        ارسال به دوست

حمایت سوریه از حملات آمریکا علیه داعش

وی در گفت و گو با ایرنا گفت: تا زمانی که حملات هوایی آمریکا علیه مواضع گروه های تروریستی در خاک سوریه تمامیت ارضی و حق حاکمیت ملی سوریه را به خطر نیاندازد، رهبران سوریه با این حملات مخالفتی ندارند.
 
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل البته گفت: در صورتی که این اقدامات به دخالت مستقیم در خاک سوریه تبدیل شود، دولت سوریه نسبت به آن واکنش لازم نشان خواهد داد.
 
«جعفری» در عین حال گفت: برخورد رهبران کاخ سفید با گروه تروریستی داعش از سر دلسوزی نسبت به مردم عراق یا سوریه نیست، بلکه این گروه تروریستی، آمریکا را به وحشت انداخته است.
 
وی گفت: مسوولین دولت سوریه در یک سال اخیر بارها در مورد خطر گسترش فعالیت های گروه تروریستی داعش به کشورهای عضو سازمان ملل متحد هشدار داده بودند، اما این هشدارها مورد توجه قرار نگرفت و جدی گرفته نشد.
 
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت: به محض آنکه شعله های این خطر با افزایش عضویت شمار شهروندان غربی به گروه های تروریستی، به داخل خاک کشورشان سرایت کرد، مجبور به مداخله شدند.
 
جعفری افزود: اعتراف به اشتباه در قاموس دولتمردان آمریکایی جایی ندارد و به همین دلیل رهبران این کشور در پنج دهه گذشته بارها با اعمال سیاست های توسعه طلبانه، مرتکب اشتباهات سنگینی شدند و شاهد نتایج منفی این اشتباهات در داخل و خارج کشورشان بوده اند.
 
وی به عنوان نمونه به کودتای آمریکایی 28 مرداد سال 1332 در ایران، جنگ ویتنام ، اشغال عراق و افغانستان اشاره کرد و گفت: با گذشت پنج دهه از دخالت آمریکا در جنگ ویتنام گردانندگان کاخ سفید هنوز شهامت اینکه بگویند اشتباه کرده اند را ندارند.
 
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت: رهبران آمریکایی در دو دهه اخیر نیز با مداخله نظامی در کشورهای عراق و افغانستان و ریختن خون صدها هزار نفر از مردم این کشورها و هزینه کردن میلیارد دلار پول مالیات دهندگان آمریکایی، همان اشتباهات گذشته را تکرار کرده اند.
 
وی افزود: این دخالت ها نه تنها کمکی به بهبود شرایط زندگی مردم این کشورها نکرده است، بلکه موجب گسترش خشونت و افراطی گری و افزایش تلاطم و آشوب در منطقه خاورمیانه شد و در عین حال دولتمردان آمریکایی همچنان ادعا می کنند که این دخالت ها به نفع مردم بوده و به تحکیم صلح و امنیت منطقه و جهان کمک کرده است.
 
جعفری با بیان اینکه «واقعیت های جاری در خاورمیانه خلاف این ادعاها را ثابت می کنند»، گفت: اسناد و مدارک زیادی نشان می دهند که نفوذ و قدرت گروه های تروریستی در سال های اخیر حاصل همین دخالت ها در امور داخلی کشورهای خاورمیانه بوده است.
 
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد گفت: آمریکایی ها تا زمانی که منافع شان به خطر نیافتاده باشد، به هشدارها در رابطه با افزایش گرایش های تروریستی و افراط گرایانه در منطقه توجهی نمی کنند، اما اکنون که شعله های این آتش منافع آن ها را به خطر انداخته، تصمیم به مداخله گرفته اند.


١٢:٣٣ - جمعه ٩ آبان ١٣٩٣    /    عدد : ٣٩٨٩٠٩    /    تعداد نمایش : ٦١٢


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

براي استفاده هرچه بهتر از سايت پيشنهاد ما به شما استفاده از آخرين ورژن مرورگر فایر فاکس است.(دانلودبا كليك كردن)