آخرین عناوین
مسابقات
اوقات شرعی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
اخبار > فتنه ۸۸ عامل اصلی تحریم‌های جدید
 


  چاپ        ارسال به دوست

تمام تحریم‌ها هم لغو شود، تازه به وضعیت سال ۸۸ می‌رسیم

فتنه ۸۸ عامل اصلی تحریم‌های جدید

مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران در خانه ملت در مناظره همایش «زنده باد مرگ بر آمریکا» که با حضور مصطفی کواکبیان برگزار می‌شد، در سخنانی گفت: بنده با آقای کواکبیان موافقم که عنوان برنامه می‌توانست بهتر باشد، زیرا صحنه رقابت سیاسی را می‌توان به صحنه ایدئولوژیک بسط داد.

وی افزود: در کلیات باید بدانیم هدف از بیان چنین عنوانی که معصوم در نینوا هدف از قیام را امر به معروف اعلام و سعی کرد اتمام حجت کند، این اتمام حجت با همه حتی فرمانده لشکر بود؟ آیا معنای این اتمام حجت با مذاکره‌ای که می‌گویند یکی است؟

بذرپاش تأکید کرد: سؤال من این است: آیا مقصود گوینده از این واژه با واژه‌ای که مقصود معصوم بوده است، یکی است؟ آنچه مسلم است این است که امام حسین(ع) حتی در برابر عمر سعد هم اتمام حجت کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: امروز ما الگوی تعریف شده‌ای از انقلاب داریم که همه بر آن متفق هستند که امام خمینی طرح آن را گذاشت، اما در این 35 سال انقلاب برای اینکه رقیب را به در کنند، استراتژی بازی ایدئولوژی را در دستور قرار دادند و از این طریق با مردم بازی سیاسی کردند.

بذرپاش با بیان "بازی ایدئولوژیک با دین مردم در دستور کار برخی سیاسیون قرار گرفته است" گفت: سؤال این است: آیا این کار اصولاً درست است که اتفاق بیفتد یا خیر؟ 

وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان احمدی روشن و علی‌محمدی اظهار داشت: ما در مقابل دستاوردهای شهدا آسان صحبت می‌کنیم، اما باید گفت مصطفی شرمنده‌ایم.

عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه در مورد تسخیر لانه جاسوسی و اینکه برخی در تسخیر آن نقش داشتند، تصریح کرد: در مورد اینکه دوستانی در تسخیر لانه جاسوسی بودند، این حرف کاملاً درست است، اما در حال حاضر این دوستان پشیمان هستند و برخی از آنها نیز از این 400 نفر بزرگوار که این کار را کردند اسم‌شان در رسانه‌ها نیامد به‌طوری که یا شهید شدند و یا گمنام ماندند.

وی با بیان "امروز ما مبارزه را شروع کردیم و یقین داریم اگر دقیقاً به وظایفمان ادامه دهیم شهد پیروزی را خواهیم چشید" گفت: این را امام راحل به ما یاد داده است به‌طوری که ما به‌یاری خدا تا نابودی کامل آمریکا در مقابل استکبار ایستادگی می‌کنیم.

بذرپاش در ادامه اظهار داشت: آیا می‌شود همه گذشته، انهدام هواپیمای مسافربری و کشتار مردم بیگناه، تحریم‌هایی را که از قبل از انقلاب و از سال 32 شروع شده و مربوط به گذشته است کنار بگذاریم و بگوییم اینها بدبینی است؟

بذرپاش ادامه داد: همه تلاش ما در مذاکرات برای مسائل و موارد پیرامون تحریم از سال 88 به این طرف است و طرف غربی همه شبکه‌های رسانه‌ای را از چند سال پیش ایجاد کرد.

وی تأکید کرد: پس از توافق ژنو 4 بسته پیشنهادی ارائه شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اولین بار است که آمریکا به سفیر یک کشور ویزا نداده است، افزود: در زمان سخنرانی روحانی در سازمان ملل حتی یک رئیس جمهور پای صحبت‌های ایشان ننشسته بود.

بذرپاش با بیان اینکه در سالهای گذشته در کشور شعار نه غزه نه لبنان مطرح شد، اظهار داشت: جهت اطلاع عرض می‌کنم که همان شعارهایی که می‌دادند امروز برای ما مشکل ایجاد کرده و مشکل ما با آنها ایجاد تروریست‌هایی مانند داعش است. بنده معتقدم که نظام اشتباه نکرده که امنیت ملی را در مرز غزه، لبنان و سوریه ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: آیا این درست است که وقتی ما می‌خواهیم گزاره‌ای را رد یا تأیید کنیم از واژه 10 بار از یک سوراخ گزیده شدن را به کار ببریم؟ اینکه از واژه 10 بار از یک سوراخ گزیده شویم، به ما ابله می‌گویند. کجای دنیا درباره  امنیت ملی‌شان این‌گونه سؤال می‌کنند؟

به گزارش تسنیم، بذرپاش در بخش دیگری از سخنانش با بیان "صدا و سیما که از خودمان است از بی‌بی‌سی و صدای آمریکا بهتر است" گفت: در اینجا این سؤال مطرح می‌شود که چرا سرویس اطلاعاتی انگلیس تا این اندازه بی‌محابا از دوستان حمایت می‌کند؟ چرا الجزیره که متعلق به قطر است و دستش در کشتار مردم عراق و سوریه دیده می‌شود از سیاست‌های شما (خطاب به کواکبیان) حمایت می‌کند؟

وی در همین زمینه خطاب به کواکبیان گفت: سخن بنده این است که پس شما هم رسانه کم ندارید؛ ما غصه شما را نمی‌خوریم. بحث این است که 400 بزرگواری که در تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان سال 58 حضور داشتند خیلی برو و بیا نداشتند.

بذرپاش با طرح این سؤال "اگر این کار درست بود چه دلیلی برای پشیمانی وجود دارد؟" تأکید کرد: برخی مصاحبه کردند و تکذیب هم نکردند، اما ما به آنهایی که در تسخیر لانه جاسوسی بودند می‌نازیم، ذخایر انقلاب البته خیلی بیش از این حرفهاست.

وی با بیان "ما معتقدیم شهدا ذخایر انقلاب هستند" خطاب به کواکبیان تأکید کرد: شما از بنده سؤال می‌کنید که پلان و نقشه ما در مورد مذاکرات چیست، سؤال بنده این است که آیا ما نباید مذاکره کنیم؟ شما (کواکبیان) از مذاکره پیراهن سیاسی دوختید و اقداماتی کردید که در مذاکره از نیرویی خارجی استفاده کردید و گفتید که بیایید با ما مذاکره کنید و دلیل هم این بود که معتقد بودید نباید رقبای ما در انتخابات پیروز می‌شدند، آیا غیر از این است؟ آیا این درست است که جان ‌کری می‌گوید اگر با ما مذاکره نکنید جمهوری‌خواهان در کنگره پیروز می‌شوند؟ حرف ما این است که سطح امنیت ملی را به سطح سیاسی نبرید.

این نماینده مجلس در ادامه با اظهار "ما 3 نسل تحریم داشتیم که بسیاری از آن در دوره هاشمی رفسنجانی بود"، تأکید کرد: نسل دوم تحریم‌ها در دوره خاتمی اتفاق افتاد، اما بحث ما بر سر نسل سوم تحریم‌هاست.

بذرپاش همچنین خطاب به کواکبیان اضافه کرد: رفقای شما به مردم خیانت کردند؛ خاویر سولانا در جریان مذاکره هسته‌ای به ایران پیشنهاد فیس تو فیس داد که پس از آن رفت تا جزئیات را بیاورد، اما پس از آن به انتخابات سال 88 رسید و در جریان آن شما رأی مردم را قبول نکردید.

وی در همین زمینه ادامه داد: در جریان فتنه سال 88 اوباما و وزیر خارجه آلمان علیه ایران موضع گرفتند، اتفاقاً آقای میردامادی نیز در آن دوره مشغول تدارک برنامه‌هایی علیه نظام بود. اوباما در تلویزیون گفت که اصلاً کشور و دولت ایران مشروعیت ندارد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: اگر امروز همه تحریم‌ها برداشته شود تازه به سال 88 برمی‌گردیم که دوستان شما (کواکبیان) سبب این تحریم‌ها شدند.

بذرپاش با بیان "مسئله ما مذاکرات نیست" تأکید کرد: بنده در دوره اصولگرایان یاد عثمانی‌ها و در دولت اصلاح‌طلب‌ها هم به یاد دوره قاجار می‌افتم. آیا در عهدنامه پاریس هم برای منافع ایران بحث نکردند؟ آیا در زمان عهدنامه ترکمنچای که آن را امضا کردیم صحبت از منافع ملی نبود؟ آیا حتی در زمان کاپیتولاسیون هم روشنفکران نمی‌گفتند به‌خاطر امنیت ملی مذاکره می‌کنیم و باید کاپیتولاسیون را امضا کنیم؟ آقای کواکبیان، مشکل ما این است که می‌خواهیم کلاه سر مردم نرود.

وی با تصریح بر "ما نمی‌خواهیم طرفهای مذاکره کننده غربی ما را تحویل بگیرند و بعد بروند در سازمان ملل علیه ایران بگویند" گفت: اگر در سوریه از اسد حمایت نمی‌کردیم و در عراق نیز جلوی داعش و آمریکا را نمی‌گرفتیم، امروز آنها در کف خیابان‌های تهران قدم می‌زدند و آدم می‌کشتند.

بذرپاش خطاب به شکوری راد گفت: دعای فرج خوب است و آقای شکوری راد هم اعتقاد داشته باشد و بخواند. من دروغ نگفتم و شما را هم متهم به دروغ نکردیم و اسمی هم از آقای اصغرزاده نبردم. بزرگترین دروغ تاریخ را شما گفتید. 60 سال بعد از کودتای 28 مرداد معلوم شد که آمریکا در آن دست داشت و 60 سال دیگر معلوم می‌شود که به دوستان شما کمک کردند که فتنه ایجاد شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: من نگفتم دولت اصلاحات همان دولت قاجار است. گفتم در برخی اوقات در دولت اصلاحات یاد دولت قاجاریه می‌افتم. سعی نکنید در ساحت دین مردم و فرهنگ فضای دوقطبی ایجاد کنید، لااقل مانند آمریکا باشید، آنها کوچکترین عدولی از اصول ایدئولوژیک خود انجام نمی‌دهند اما شما برای وصول به اهداف سیاسی دین خدا را هم زیر سؤال می‌برید.

بذرپاش با بیان اینکه نسخه ملت ایران پیشرفت ذیل ایدئولوژی است، تأکید کرد: آقایان با حصر بازی نکنید. بنای شما کلاً تخریب رقیب است، طرف 24 میلیون رأی آورد، اما نماد جمهوریت نبود؟ شما با 18 میلیون رأی نماد جمهوریت هستید؟ آقای اکبر گنجی نماد تندروی بود یا ما؟ شما کلاً از منافع ملی استفاده ابزاری کردید. ما در دولت خاتمی به محور شرارت معرفی شدیم. شما کوچکترین منتقد را با آهنگ افراطی‌بودن بیرون می‌کنید، اما ما این کار را انجام نمی‌دهیم.

وی با اشاره به مقایسه قیام امام حسین(ع) با مذاکرات خاطرنشان کرد: مذاکره حضرت علی‌اصغر و تیر سه‌شعبه مذاکره سختی بود، مذاکره زینب کبری(س) و عمر سعد البته مذاکره بدی بود، لذا نباید از کربلا و عاشورا برای توجیه مذاکرات خود و اهداف سیاسی و جناحی بهره‌برداری کنیم.


١٧:٥٤ - سه شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٣    /    عدد : ٤٠١١٦٠    /    تعداد نمایش : ١٧٦٠


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

براي استفاده هرچه بهتر از سايت پيشنهاد ما به شما استفاده از آخرين ورژن مرورگر فایر فاکس است.(دانلودبا كليك كردن)