آخرین عناوین
مسابقات
اوقات شرعی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر را وارد کنید:
عضویت
اخبار > سرنخی از حادثه اسیدپاشی کشف نشده است
 


  چاپ        ارسال به دوست

سرنخی از حادثه اسیدپاشی کشف نشده است

شهیندخت مولاوردی افزود: رییس جمهوری بر پیگیری سریع و فوری این قضیه تاکید دارند. سه وزیر نیز در دو جلسه قبلی هیات دولت گزارش خود را در این زمینه ارائه کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا ،وی ادامه داد: همچنان منتظر و پیگیر هستیم، هرچند که به دلیل نبود سرنخی در مورد عاملان این حادثه، پیگیری ها تاکنون به نتیجه نرسیده است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده درباره تشدید مجازات اسیدپاشی گفت: هیچ مشکل و مانعی برای مجازات مرتکبان اسید پاشی نداریم و قضات می توانند از موارد عمومی حقوقی درباره جرایم مشابه استفاده کنند.

مولاوردی افزود: برای اینکه تشویش خاطر برای جامعه بوجود می آید، قوه قضاییه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حال بررسی برای تشدید مجازات و لحاظ کردن آن به عنوان جرایم «افساد فی الارض» هستند.

وی در پاسخ به این سووال که حداکثر مجازات برای اسید پاسی در قانون کنونی چیست، گفت: حداکثر مجازات در قوانین در مورد اسیدپاشی وجود ندارد و این عمل فقط جزو جرایمی است که مشمول تعلیق مجازات نمی شود.

مولاوردی افزود: یعنی قاضی نمی تواند مجازات را تعلیق کند و تنها صراحتی که قانون مصوب سال 1335 وجود دارد، همین است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: طبق قانون کنونی، حق شاکی خصوصی، قصاص است، اما اجرای قصاص بسیار سخت است، مثلا اگر شاکی نابینا شده باشد قصاص در نظر گرفته شده باید دقیقا مطابق با عارضه ایجاد شده باشد، بنابراین در اجرا با مشکل مواجه هستیم.

وی در پاسخ به سووالی درباره بازداشت غنچه قوامی و بحثی که بر سر حضور زنان در ورزشگاه ها در برخی رسانه های خارجی پیش آمده نیز گفت: جلسات کمیته مشترک معاون ریاست جمهوری با وزارت ورزش و جوانان در ارتباط با حضور زنان در ورزشگاه ها ادامه دارد.

مولاوردی افزود: این کمیته به جمع بندی هایی دست یافته که به تصویب هیات دولت نیز رسیده، اما باید شورایی برای ادامه بررسی موضوع و ارائه راهکارهای اجرایی تشکیل شود.

  موضوع خانم قوامی در حال پیگیری است

معاون رییس جمهوری گفت: موضوع خانم غنچه قوامی با توجه به تذکری که از فدراسیون والیبال دریافت کردیم در حال پیگیری است. این موضوع بتدریج در حال تبدیل شدن به یک مساله است و امیدواریم بزودی حل شود.

وی در پاسخ به این سووال که حضور زنان در ورزشگاه در روزهای اخیر برای تماشای مسابقه والیبال نتیجه جلسات کمیته مشترک بوده است، گفت: نه، چون نتایج آن جمع بندی شده اما هنوز ارائه نشده است.

مولاوردی حضور زنان برای تماشای یک مسابقه را «نتیجه تصمیم مجریان آن برنامه» عنوان کرد.


١٨:١٩ - سه شنبه ٢٠ آبان ١٣٩٣    /    عدد : ٤٠١١٦٦    /    تعداد نمایش : ١٩٠٥


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج

براي استفاده هرچه بهتر از سايت پيشنهاد ما به شما استفاده از آخرين ورژن مرورگر فایر فاکس است.(دانلودبا كليك كردن)